Akna taga on New York

Akna taga on New York, 20. sajandi 20. aastad, suure depressiooni aeg. Ettevõtted lähevad pankrotti ja vabrikud, kus elu kees täies hoos ja tööpingid väsimatult mürisesid, jäävad üksteise järel tühjaks. Manhattan, Queens, Soho – kõikjal seisavad mahajäetud tööstushooned.

Omanikud hakkavad neid kõigile soodsa hinnaga välja rentima ja töölisklassi kvartalid on üle ujutatud loovboheemlastest. Kunstnikud, kirjanikud, mässulised ja nonkonformistid kolivad tohututesse ruumidesse ja muudavad need kentsakaks käsitöö, vintage’i ja industriaalstiili seguks. Kõrged laed, hiiglaslikud päikesevalgust sisse laskvad aknad, vanad puitpõrandad ja seinteks ilma igasuguse krohvita müüritis. Milleks peita sellist ilu.

Nii sünnib kõige värvikam arhitektuuristiil loft.

Möödus sada aastat, loft elab ja areneb, samuti nagu ka selle peamine atribuut – tellistest seinad. Nüüd saavad kõik soovijad oma interjööri lisada tööstuslikku šikki – selleks vajate Röbeni klinkerplaate ja veidi inspiratsiooni.

Sellest, kuidas luua unistuste interjööri klinkeri abil, lugege meie artiklist.

3 võimalust oma interjööri klinkerplaatidega värskendada

Kas arvate, et klinker sobib ainult hoonete fassaadide viimistlemiseks? Kuid see pole nii. Klinkerplaate saab kasutada ka koduses interjööris – need aitavad luua ehtsa New Yorgi lofti ja postindustriaalse šiki õhkkonna. Selles artiklis räägime täpsemalt, kuidas saate plaate oma korteri ja maja kujundamisel kasutada.

Kust tuli telliste trend interjööris? 1920. aastatel hakati New Yorgis vanu tehasehooneid kohandama eluruumideks ja töökodadeks. Üürihinnad ei olnud kõrged, nii et kohalikud loovboheemlased üürisid sageli sellist eluaset. Kunstnikud ei kiirustanud remondiga ja vana telliskivimüüritis jäi nähtavale, andes eluasemele hoolimatu ja mässulise ilme. Aja jooksul kujunes välja eraldi arhitektuuristiil loft, mis on olnud disainerite poolt juba üle poole sajandi väga armastatud.

Aja jooksul õpiti, kuidas sobitada telliseid igasugustesse interjööridesse ja matkida müüritist, kasutades erinevaid materjale. Täna on parim viis, kuidas tükikest lofti oma koju tuua – kasutada klinkerplaate.

Miks klinkerplaadid?

See on ainulaadne materjal. Klinkerplaadid on valmistatud kvaliteetsest savist ja põletatud kõrgel temperatuuril, seega on need väga vastupidavad, ei karda mustust ja kriimustusi ning on lapsesõbralikud. Nii et te ei pea kartma, et lapsed mänguhoos seinad ära rikuvad. Lisaks ei tuhmu plaat aja jooksul, talub kergesti äärmuslikke temperatuure ja suurt niiskust.

Klinkerplaate saab kasutada maja igas ruumis. Siin on kolm disainerprojekti Röbeni plaatidega, mis kindlasti inspireerivad teid.

Moodus nr 1. Soft-lofti stiilis söögituba

Puit, tellis ja metall on kaasaegse söögitoa jaoks väga harmooniline materjalide kombinatsioon. Selles projektis lõid disainerid lofti kerge versiooni – siledad tekstuurid, palju õhku ja valgust. Seinte jaoks kasutati kahte tooni klinkerplaate – klassikaline Melbourne’i punane ja Sydney antratsiit. Jääb üle interjööri täiendamine hubaste tekstiilidega, kamina süütamine ja lähedastega laua äärde kogunemine.

Akna taga on new york

Moodus nr 2. Vertikaalne tellismüüritis

Elutoa seinte sügav antratsiidivärv on lahendus julgete jaoks. Kuid pädev aktsendiga töö teeb imet. Sinepikarva vaip, heleroheline diivan, taevasinine tumba – iga element on siin omal kohal ja muudab ruumi sõbralikuks ja hubaseks. Kuid selle projekti parim lahendus ei olnud klinkri värv, vaid vertikaalne müüritis. Kui soovite oma ruumi originaalseks muuta, kasutage seda tehnikat.

Akna taga on new york

Moodus nr 3. Elegantne tekstuur

Kui soovite luua rahulikku ja harmoonilist interjööri – vaadake seda projekti lähemalt. Selles elutoas sooviksite lõõgastuda, välja puhata, unustada mõneks ajaks kõik oma asjaajamised. Seinu kaunistab kõige soojemas ja elegantsemas Röbeni toonis klinker – Quebeci pärlvalge. Sellel plaadil on ebatavaline tekstuur, mis peegeldab valgust ja laseb ruumi veelgi rohkem õhku. See tuba on suurepärane näide sellest, kuidas töötlemata keraamiline tellis võib saada sõbraks kõigega. Isegi peene kristall-lühtriga.

Akna taga on new york