Kuidas muuta katus hermeetiliseks?

Iga katuse peamine vaenlane on niiskus. Kui vesi on tunginud katuse sisemisse struktuuri, võib see sarikate süsteemi deformeerida või isegi hävitada. Sellisel juhul muutub kogu konstruktsiooni vastupidavus küsitavaks. Kui soovite kaitsta end ootamatu koduse üleujutuse ja õhtute eest elutuppa paigutatud kausside ja ämbrite seltsis, soovitame teil hoolitseda katuse hermeetilisuse eest. (dubleerida see lõik pealkirja all lehel „artiklid”)

Kuidas muuta katus hermeetiliseks

Katuse kalle ja hermeetilisus – mis seos neil on?

Mida järsem on kaldenurk, seda väiksem on tõenäosus, et vesi tungib sisekonstruktsiooni. Kui paigaldate keraamilised plaadid katusele, mille kalle on üle 22°, tagab see vee vaba äravoolu ja teie katus on kaitstud. On oluline, et katusekivid oleksid klambritega hästi kinnitatud, vastasel juhul võib tugev tuul katust kahjustada ja katusekivid lahti rebida. Paigaldamiseks pöörduge ainult professionaalsete katusemeistrite poole, kellel on suured kogemused keraamiliste katusekivide paigaldamisel.

Oluline punkt – paigaldamise ajal ei kinnitata kõiki katusekive klambritega, vaid iga kolmas plaat. Kuid kui teie kodu asub tuulevööndis, tuleb iga plaat kindlalt kinnitada.

Mis on esmane kate ja milleks seda vaja on?

Kui teie maja projekt näeb ette mitte liiga järsu kaldega katuse (kaldenurk on väiksem kui 22°), peate kasutama täiendavat kaitset – täielikku laudroovi ja katusevilti. Selline konstruktsioon võimaldab teil katusekive usaldusväärselt ja hermeetiliselt paigaldada isegi lamekatusele.

Kuidas kaitsta katust niiskuse eest

Kuidas kaitsta katust niiskuse eest?

Erilist tähelepanu vajavad kõik katuse osad, mis ulatuvad üle selle tasapinna, näiteks korsten või katuseaknad. Nendes kohtades koguneb alati liigne niiskus. Sellest vabanemiseks peate kasutama täiendavat hüdroisolatsiooni. 

Katusehari (viilkatuse ülemine serv) vajab samuti täiendavat kaitset. Kuna see element on katuse ventilatsiooni jaoks väga oluline. Harja töötlemiseks kasutage spetsiaalset vetthülgavat tihenduslinti. Sellel materjalil on väikesed pilud, mis võimaldavad head ventilatsiooni.

Miks on ventilatsioon nii oluline?

Oleme juba öelnud, et niiskus võib koguneda katuse sisekonstruktsiooni, nõrgestada sarikaid ja kahjustada katust tõsiselt. Lisaks põhjustab kõrge õhuniiskus aja jooksul hallituse ja seente kasvu ning märg mineraalvill kaotab kõik oma soojusisolatsiooni omadused. Selle kõige vältimiseks ja et te ei peaks sageli remonti tegema, ärge unustage katuse hermeetilist ventilatsiooni.

Kõik need näpunäited aitavad teil ehitada usaldusväärse katuse, mis kaitseb teid mis tahes halva ilma ja täiendavate remondikulude eest. Kui teil on küsimusi või soovite saada nõu ja valida keraamiliste katusekivide parima variandi, kirjutage meile.