Kuidas töötada klinkerplaatidega?

Kujutage ette, et teie maja on ehitatud keraamilistest plokkidest, kuid te olete alati unistanud üllast tellisfassaadist. Hea uudis on see, et klinkerplaatidega saab oukorda parandada. Me jutustame teile, kuidas selle materjaliga töötada ja millised on selle erisused.

Klinkerplaadid – mis need on?

See on vastupidav materjal, mis on valmistatud kvaliteetsest savist ja mida on põletatud kõrgel temperatuuril. Tavalisest klinkrist erineb see väiksemate mõõtude poolest – ühe plaadi mõõdud on umbes 240 x 14 x 71 mm. Ja esitahk on täpselt tellise tekstuuriga. Pärast paigaldamist on hoone fassaadi peaaegu võimatu eristada tellisfassaadist.

Kuidas töötada klinkerplaatidega?

Milleks see sobib?

Uute hoonete ja renoveerimist vajavate majade fassaadide viimistluseks. Lisaks saab plaate kasutada sisekujunduses, need on praktilised ja tervisele ohutud. Nii et kui soovite muuta oma korteri hubaseks loftiks, vajate seda materjali.

Kuidas plaate paigaldada?

Pole tähtis, kuidas otsustate plaate kasutada – fassaadil või interjööris. Plaatimismeetod on sama ja see koosneb järgmistest etappidest.

 • Aluspinna ettevalmistamine. Seina pind peab olema puhas, sile ja kõva. Kõigepealt puhastage seinad tolmust ja mustusest.

 • Kandke peale liim. Klinkerplaadiliimi saate osta ehituskauplustest. See on spetsiaalselt loodud keraamikale ja hoiab plaate kindlalt kinni.

 • Kinnitage plaadid seintele, alustades nurkadest. Et kõik läheks tõrgeteta, on kõige parem kasutada nurkplaate.

 • Ridade vahele jätke vähemalt 10 mm vuuk.

 • Pärast liimi kuivamist võib hakata vuukima. Vuugitäitesegu saab osta poest – valige tsemendipõhine vuugisegu.

 • Eemaldage harjaga liigne vuugisegu ja veenduge, et plaatidele pole jäänud jälgi.

 • Oodake 2–3 päeva, kuni plaadid on tahenenud ja vuugisegu on täiesti kuiv.

Kuidas töötada klinkerplaatidega?

Oluline on meeles pidada: müüritisele võib plaadid paigaldada kohe, lisamaterjale pole vaja. Aga kui klinker tuleb paigaldada soojustuskihile (vahtpolüstürool, vill), on vaja kaitset. Vastasel juhul kukuvad plaadid lihtsalt maha. Sel juhul

 • veenduge, et vahtpolüstürool on kindlalt seinale kinnitatud.

 • Kandke soojustusele liimikiht, seejärel sarrusvõrk ja veel üks kiht liimi.

 • Kinnitage konstruktsioon tihvtidega. Vähemalt viis tihvti ruutmeetri kohta.

 • Kinnitage klinkerplaadid. Pidage meeles, et alustada tuleb nurkadest.

Kuidas teha sein tellisseinaga võimalikult sarnaseks?

Kasutage õiget seotismustrit, st plaatimistehnikat. Kõige paremini töötab nihutatud seotis, kus ühel ruutmeetril on vähemalt viis poolplaati. Poolplaat lõigatakse nurklihvijaga täisplaadist. Siis näeb teie fassaad välja täpselt nagu tellissein.

Kui te ei taha raisata aega plaatide lõikamisele, kasutage klassikalist poolkivinihkeladu. Lisateavet müüritise tüüpide kohta leiate meie artiklist.


See on kõik. Paigaldada saab ise, kuid kui tunnete end ebakindlalt ja arvate, et ei saa hakkama, pöörduge spetsialistide poole. Nad on tõelised profid ja ehitavad teie majale täiusliku ja vastupidava fassaadi.