Õisik – mis see on?

See on seintele settinud vees lahustuv sool, mis tekib siis, kui niiskus aurustub tellistest ja müüritise mördist. Samuti võivad plekid ilmneda, kui müüriladumise tehnoloogiat rikuti või kasutasite madala kvaliteediga klinkerit.

Kõige ebameeldivam on see, et õisik mitte ainult ei riku müüritise välimust, vaid rikub ka tellise. Soola tõttu tekivad sellele väikesed laastud, mida aja jooksul tekib üha rohkem.

Iseenesest õisik ära ei kao, kuid on häid uudiseid. Selle tekkimist saab ära hoida ja me ütleme teile, kuidas seda teha.

Kasutage müüritise jaoks sobivat mörti

Kõige sagedamini tekib õisik siis, kui:

- lahusele lisati väga kõrge soolasisaldusega vett

- kasutati halva kvaliteediga pesemata liiva

- proportsioone rikuti ja lisati rohkem vett kui vaja

Seetõttu soovitame kasutada õiget lahust koos vett tõrjuva vahendiga. See on spetsiaalne lisaaine, mis muudab segu plastiliseks.

Jälgige seina kuivamise režiimi

Ärge tehke majas krohvimistöid enne, kui müüritis on täielikult kuivanud. Vastasel juhul võivad tekkida temperatuuri erinevused, krohvi niiskus aurustub ja peagi tekivad seintele soolaplekid.

Hoolitsege ventilatsiooni eest

Selleks et fassaad püsiks ilus ja korralik, on vaja, et õhk ringleks seinakonstruktsiooni sees. Seinte konstruktsiooni ja ventilatsiooni kohta saate lugeda meie artiklist.

Kuidas vabaneda õisikust tellisseinal?

Mida teha, kui õisik siiski tekib?

Esimene asi, mis pähe tuleb, on plekid veega maha pesta. Kahjuks muudab see olukorra ainult hullemaks. Niiskus imendub tellistesse ja hiljem sadestub neile veelgi enam soola. Seetõttu peate end relvastama spetsiaalse pesuvahendiga. Sellist õisiku eemaldajat saab osta igast ehituspoest. Ja edasi tegutseme järgmiselt:

  • Lisame ämbritäiele veele kaks supilusikatäit äädikhapet ja õisiku eemaldajat (vajalik kogus on antud juhises).

  • Seejärel paneme kätte kindad ja näole kaitsemaski ning kanname lahuse harjaga hoone seinale. Kaitse on vajalik, kuna vahend on üsna agressiivne.

  • Ootame mõni minut (täpne ooteaeg on samuti märgitud pakendil).

  • Pesime vahendi vooliku abil veega maha.

  • Kuivatame seina. Parim on selliseid töid teha kevadel või suvel.

  • Töötleme seina veetõrjevahendiga. See on immutamine akrüülainetega, mis võimaldab tekitada seinale veekindla kihi.

Valmis! Saate nautida oma puhast ja ilusat müüritist. Kui teil on küsimusi või vajate abi klinkeri valimisel, kirjutage meile.