Mida teha, kui sammal või lumi murendab katusekive?

Selliseid küsimusi saavad katusepaigaldajad inimestelt kõige rohkem. See on tõsi, sest sammal võib murendada vastupidavaid keraamilisi katusekive ja lumelademed katusel võivad põhjustada läbijookse. Keegi ei taha kulutada raha ootamatule remondile ega toppida elutuppa vee kogumiseks ämbreid ja kausse. Me räägime teile, kuidas vältida selliseid ebameeldivusi ja kaitsta katust.

Miks on sammal ohtlik?

Kui maja asub niiskes ja varjulises kohas, on sambla ilmumist katusele peaaegu võimatu vältida. Eriti hoone põhjaküljel. Esialgu ei kujuta roheline taimestik mingit ohtu, rikub vaid katuse välimust. Kuid kui midagi ette ei võeta, hakkab sammal katust aeglaselt murendama ja plaatidesse ilmuvad praod.

Lahendus.

Minge ehitus- või aianduspoodi ja ostke spetsiaalne samblatõrjevahend, näiteks SUBSTRAL või FREKENBOC. Kõige parem, kui see on pihustatav. Seejärel pritsige katusel sammaldunud kohad üle ja oodake, kuni vahend on täielikult kuivanud. Siis sammal tumeneb ja värvub pruuniks. Seejärel loputage töödeldud kohti surveveega. Pärast seda protseduuri võib katusekivid profülaktikaks uuesti üle pritsida. Kui kahjustatud piirkond on suur, on omal jõul raske toime tulla. Parem kutsuda professionaalide meeskond.

Mida teha, kui sammal või lumi murendab katusekive?

Miks on lumi ohtlik?

Talvekuudel läheb lund katusekivide alla, eriti tugeva lumesaju ja tuisu ajal. See on normaalne. Kui katusekivide all on kaitsekile, on kõik korras ja niiskus majja ei pääse. Kui te pole veekindluse eest hoolitsenud, lumi koguneb, sulab ja imbub läbi kogu katusetarindi.

Lahendus.

Tehke katus veekindlaks. Esmalt tuleb katus katta katusekilega ja seejärel asetada sellele täiendav kiht. Selleks on kõige parem kasutada kolmekihilist hermeetilist kilet, sest see on üsna rebenemiskindel. Lisaks ei teki membraani auke. Samuti on oluline kaitsta täiendavalt niiskuse eest korstna ja katuseakende ümbrust. Need peavad olema täiendavalt soojustatud ja membraanide liimimiseks tuleb kasutada erimaterjale. Kui olete paigaldanud katusekivide alla kile, kuid vesi satub ikka majja, tasub nõu saamiseks pöörduda kogenud katusepaigaldaja poole.

Mida teha, kui sammal või lumi murendab katusekive?