Millist tüüpi müüritisi on olemas?

Noh, mis võiks olla telliskiviseinas erilist? Enamikul hoonetest näeb müüritis välja ühesugune – sirged klassikaliste punaste telliste read. Aga mis siis, kui ütleme, et müüritise ladumise meetodeid on palju ja igaüks neist on võimeline hoone välimust täielikult muutma? Meile meenus üheksa seotise meetodit, mis teid üllatavad.

Lusika seotis

Enamik fassaade, mida näeme, on tehtud selle meetodi abil. Tellised laotakse pikkade servadega väljapoole ilusate joontena. Mõnikord võivad tellised nihkuda pool või veerand oma pikkusest. Samuti võib telliseid paigutada vertikaalselt sambasse või langetada diagonaalselt. Lusika seotist on lihtsam teostada kui teisi, mistõttu on see ehituses nii populaarne.

Millist tüüpi müüritisi on olemas

Põiktellis-seotis

Populaarsuselt teist müüritist nimetatakse põiktellis müüritiseks. Sellisel juhul laotakse tellis lühikese servaga väljapoole või, professionaalide keeles öeldes otseti. See meetod muudab fassaadi mosaiigi sarnaseks. Seotised, mida me allpool käsitleme, on lusika ja põiktellise meetodi variatsioonid.

Millist tüüpi müüritisi on olemas

Metsik

Mõnikord tuleb ette ka sellist. Rustikaalses või maalähedases stiilis arhitektuuriprojektides armastatakse väga kaootilist müüritist - kui põiktellised paiknevad ebaregulaarselt. Tavaliselt on ruutmeetri kohta umbes 5-6 põiktellist.

Flaami

Seda tüüpi müüritis ilmus esmakordselt Flaami arhitektuuris. Siin vahelduvad põiktellis- ja lusikaseotisega read omavahel, mis põhjustab malelaua efekti. Sellised seinad näevad alati väga elegantsed välja ja jätavad mulje, nagu oleksite läinud paar sajandit tagasi, Belgia südamesse.

Millist tüüpi müüritisi on olemas

Ahelseotis

See sarnaneb väga Flaami müüritisega, ainult ühe lusika seotisega rea asemel põiktelliste vahel laotakse kaks.

Hollandi

Klassikaline müüritis, populaarne kogu maailma arhitektide seas. Sellisel juhul laotakse tellised kordamööda kõigepealt pika ja seejärel lühikese küljega.

Millist tüüpi müüritisi on olemas

Gooti

Gooti müüritis näeb välja veelgi efektiivsem, kui põiktellised laotakse sirgetesse tulpadesse. Esteetilisest küljest näeb välja suurepärane, kuid sel juhul peab müürsepp palju vaeva nägema.

Sileesia

Gooti müüritise sugulane. Erinevus – ühe lusika asemel kaks lusikat põiktelliste vahel.

Ristikujuline

Siin on kõik lihtne. Põiktellised ja lusikad vahelduvad üksteisega, mille tulemuseks on muster, mis sarnaneb ristiga. Müüritist saab korrata kogu kõrgusel või eraldada vahemikuga. See näeb välja väga muljetavaldav.

Millist tüüpi müüritisi on olemas

Oleme kindlad, et nüüd on teie ettekujutus geomeetrilistest mustritest majade fassaadidel ja tellismüüritistest põhjalikult muutunud. Iga tehnika on omanäoline ja ainulaadne. Kui olete alati unistanud erilisest kodust, mis paistab silma teiste seast, riskeerige julgelt ja proovige midagi muud kui vana hea klassika.